Pomoc w programie Ahnenblatt

Moderator: avee

ODPOWIEDZ
grzegorzbos

Pomoc w programie Ahnenblatt

Post autor: grzegorzbos »

Czy u Was także drzewo generowane w .pdf nie zawiera polskich znaków?

Awatar użytkownika
Greg

Post autor: Greg »

Omiń problem nie zapisując jako pdf ,ale robiąc wydruk w pdf creatorze
Pozdrawiam Grzegorz

Awatar użytkownika
dpawlak

Post autor: dpawlak »

Anhenblatt chyba od zawsze ma ten problem i rada jest taka jak podał Grzegorz, czyli zainstalowanie wirtualnej drukarki pdf creator, zamiast wydruków na papierze tworzy właśnie pdf-y, które już mają polskie znaki.
Darek
Syn Stanisława, wnuk Józefa, prawnuk Antoniego, praprawnuk Ignacego, 3xprawnuk Błażeja, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, potomków Stanisława? niestety metryki niedostępne :-(

Udzin

Post autor: Udzin »

http://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopic ... latt.phtml

tutaj masz bardzo dużo o programie i problemach - rozwiązaniach
Pozdrawiam Eugeniusz, ojciec Zygmunt, dziadek Aleksander, pradziadek Andrzej, 2xpradziadek Wawrzyniec, 3xpradziadek Jakób, 4xpradziadek Wincenty, 5xpradziadek Jan, 6xpradziadek Mateusz, 7xpradziadek Jan

grzegorzbos

Czy można (nie widzę takiej opcji) ustawić jakoś program, by generował tablicę ułożoną w sposób "centralny"? Chodzi o to, by przodek był na środku strony, a nie z prawej, jak to się dzieje u mnie. Drzewo wówczas wygląda nieładnie.

Awatar użytkownika
dpawlak

Post autor: dpawlak »

Przodek w środku? Który przodek, bo przecież nie masz jednego, więc skąd program ma wiedzieć, że akurat na tym Ci zależy. Można ustawić przodka jako probanta i wówczas będzie on w traktowany centralnie ale nie wiem o jaką tablicę Ci chodzi.
Darek
Syn Stanisława, wnuk Józefa, prawnuk Antoniego, praprawnuk Ignacego, 3xprawnuk Błażeja, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, potomków Stanisława? niestety metryki niedostępne :-(

Udzin

Mam ten sam problem pisałem do autora programu, jest to zrobione aby zmniejszyć ilość linii skośnych :shock: . Ktoś mi zaproponował żeby edytować w jakimś programie graficznym.
Pozdrawiam Eugeniusz, ojciec Zygmunt, dziadek Aleksander, pradziadek Andrzej, 2xpradziadek Wawrzyniec, 3xpradziadek Jakób, 4xpradziadek Wincenty, 5xpradziadek Jan, 6xpradziadek Mateusz, 7xpradziadek Jan

Udzin

dpawlak pisze:Przodek w środku? Który przodek, bo przecież nie masz jednego, więc skąd program ma wiedzieć, że akurat na tym Ci zależy. Można ustawić przodka jako probanta i wówczas będzie on w traktowany centralnie ale nie wiem o jaką tablicę Ci chodzi.
Generalnie program rozkłada rodzice/dzieci tak aby były bezpośrednio pod w celu uniknięcia linii skośnych, u mnie powoduje to że przodek i trzon główny jest z boku po prawej - nie przypomina to drzewa :(:(, dodatkowo zdarza się że małżonkowie nie są obok siebie czasami odsunięci czy wręcz są obok kogoś innego :-?

grzegorzbos

Udzin pisze:
dpawlak pisze:Przodek w środku? Który przodek, bo przecież nie masz jednego, więc skąd program ma wiedzieć, że akurat na tym Ci zależy. Można ustawić przodka jako probanta i wówczas będzie on w traktowany centralnie ale nie wiem o jaką tablicę Ci chodzi.
Generalnie program rozkłada rodzice/dzieci tak aby były bezpośrednio pod w celu uniknięcia linii skośnych, u mnie powoduje to że przodek i trzon główny jest z boku po prawej - nie przypomina to drzewa :(:(, dodatkowo zdarza się że małżonkowie nie są obok siebie czasami odsunięci czy wręcz są obok kogoś innego :-?
Właśnie dokładnie o taką sytuację mi chodzi... Dziękuję za cenne uwagi.

Kuba

Post autor: Kuba »

Witam po długiej przerwie, długo nie zaglądałam też do programu Ahnenblatt, moje drzewko stworzyłam w wersji 2,74 i nie zostawiłam tego setupu. Teraz jest dostępna bieżąca wersja 2,9... która nie wyświetla poprawnie litery Ł i Ś w związku z czym nie odnajduje plików z aktami, które mają w opisie te litery.
Gdyby ktoś miał setup wersji 2,74, bardzo proszę o udostępnienie.
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Anna

Awatar użytkownika
Greg

Post autor: Greg »

Pozdrawiam Grzegorz

Kuba

Dzięki Greg, jednak to Portable.
Pozdrawiam
Anna

Kuba

Znalazłam wersję 2,74 lecz problem pozostał, tak jak w każdej innej wersji nadal w dodanym pliku do zakładki 'zdjęcia/dane' nie wyświetla liter ś oraz ł , które są w opisie tego pliku, np. Akt ślubu lub Akt małżeństwa.

Natomiast figuruje jako Akt slubu, lub Akt malżeństwa, no i oczywiście jest info, że zdjęcia nie znaleziono.

W innych miejscach programu wszystkie polskie litery są poprawne. Pracowałam na win7, teraz mam win10, może tu problem. Mam 1820 osób.
Pozdrawiam
Anna

ODPOWIEDZ

Wróć do „I inne”