Propozycja Działu "Tworzymy drzewo rodziny ............

Moderator: avee

Krzysiek
Post autor: Krzysiek »

ag. pisze:jak od strony technicznej taki dział forum widzisz?
Wg mnie, gdyby coś takiego miało powstać, to chyba najlepszym rozwiązaniem byłoby stworzenie lubgenswikii.

Wikia
Pozdrawiam Krzysiek

Awatar użytkownika
ag.
Post autor: ag. »

Nasza lokalna Familypedia...
Jak każde rozwiązanie, także to ma swoje plusy dodatnie i plusy ujemne. ;-)

Udzin rzucił interesującą propozycję, nad którą możemy podyskutować.
Niestety nie rozwinął skrzydeł, w jakiej formie chciałby swoim powinowatym zaprezentować >1000 aktów na łamach lubgensowego forum. Dwumetrowy wykaz w postaci kilku postów wykorzystujących do maksimum liczbę dostępnych znaków byłby chyba ciężkostrawny.
Jak mój sarkazm...
Jako że Darek słusznie napomknął o dystansie, nie będę odstraszać nowego użytkownika od tego forum w jego pierwszym temacie.
Obyście doszli do drzewnego konsensusu :)

Pozdrawiam ;-)

Awatar użytkownika
Greg

Post autor: Greg »

Nie ma raczej problemu by osoby chętne przygotowały pliki gedcom z uproszczonymi danymi, które administracja podepnie pod system PhpGedViev jaki pokazał Piotr lub podobny nadal rozwijany Webtrees jakim ja się posługuję gkociubowski.vipserv.org
Na forum w jednym temacie można podawać właścicieli drzew (forma nazwiska lub loginu), główne nazwiska i link do jego podstrony z danymi. Oba systemy wyposażone są w wyszukiwarkę.
Pozdrawiam Grzegorz

Awatar użytkownika
Dobry

Post autor: Dobry »

Jeśli można zabrać głos w dyskusji, ostatnio próbowałem rozpisywać Opolskich po kolei każdego, jak leci po datach w Markuszowie - wyszła z tego naprawdę duża rodzina. Myślałem też, żeby powoli tworzyć coś a la opracowania M.O. Polaka dla całych rodzin, niestety jest to w przypadku moim nierealne ze względu na ilość posiadanego czasu. Jednak widzę, że temat podobny wyszedł w tym miejscu.

Moim zdaniem można zrobić miejsce, w którym prezentowane mogą być eksporty np. w pdf fragmentów drzew np. dla konkretnego nazwiska w danej miejscowości - wtedy: każdy może je zobaczyć, są tworzone automagicznie przez programy, w których działamy, łatwo zrobić eksport dla konkretnej rodziny, nie trzeba ręcznie bawić się GEDCOM-em. Problemem pozostaje jednak ciągle wprowadzenie danych; póki co ręczne.

Idealnie byłoby posiadać "idealne" regestry, które posiadałyby wszystkie dane: imię, nazwisko, daty, rodziców, miejsca i zrobić skrypt, który by to łączył automatycznie w całość eksportowalną do GEDCOM. Niestety - to tylko marzenie, bo każdy błąd (autora ksiąg, regestrów) powodowałby powstawanie różnych dziwolągów.

Zawsze można by zrobić coś na wzór prostego klucza sprawdzającego, który mógłby odrzucić "pojedyncze" niezgadzające się regestry. Jednak na teraz to raczej sf.

Mam nadzieję, że nie popłynąłem za daleko z fantazją ;)
Pozdrawiam,
Michał Dobrzański.

Udzin

Post autor: Udzin »

Temat bardzo rozwinął się, nie miałem na myśli zastępowanie "specjalistycznych" stron od budowania drzew, moim zamysłem było stworzenie działu gdzie tematem jest Nazwisko, gdzie prędzej czy później możemy spotkać kogoś z naszej rodziny (marzenia - na Lubelskie Korzenie dotarłem poprzez google)) lub kogoś pracującego na tym samym nazwisku , każdy mógłby wskazać swoje dokonania, adresy do stron gdzie publikują swoje osiągnięcia, wymiana informacji jak gdzieś występują powiązania między drzewami.
Pozdrawiam Eugeniusz, ojciec Zygmunt, dziadek Aleksander, pradziadek Andrzej, 2xpradziadek Wawrzyniec, 3xpradziadek Jakób, 4xpradziadek Wincenty, 5xpradziadek Jan, 6xpradziadek Mateusz, 7xpradziadek Jan

Piotr r.

Post autor: Piotr r. »

Udzin

Post autor: Udzin »

coś w tym stylu ;), jest tylko małe ale, umyka wśród wielu innych tematów, i kolejne ale jest to moje odczucie :-? :-> ;)
Pozdrawiam Eugeniusz, ojciec Zygmunt, dziadek Aleksander, pradziadek Andrzej, 2xpradziadek Wawrzyniec, 3xpradziadek Jakób, 4xpradziadek Wincenty, 5xpradziadek Jan, 6xpradziadek Mateusz, 7xpradziadek Jan

Piotr r.

Post autor: Piotr r. »

Fakt.
Twoje nazwiska też mi gdzieś umknęły :shock:
Ale to pewnie wina tych ciemnych okularów 8-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „I inne”