Jeszcze w temacie: logo portalu

Moderator: avee

Zablokowany
rawli

Jeszcze w temacie: logo portalu

Post autor: rawli »

Wiem, że może drążę temat, jednak po zamknięciu dyskusji przez Pana Grzegorza czuję pewien niedosyt.
Uważam, że pierwsza propozycja loga była celna, pomijając zarzuty o charakterze religijnym, jestem zdania, że obrazek symbolizujący ewolucję znakomicie tu pasuje ale nie o samą ewolucję tu chodzi, obrazuje to nas jako genealogów amatorów czy profesjonalistów nie ważne, pasjonatów, którzy żyją myślą o przodkach, o swoim pochodzeniu, historii. Wspinamy się z mozołem na nasze drzewko w poszukiwaniu samego siebie.
Małpka na początku nie musi oznaczać małpy, jest to człowiek homo niby sapiens, który zapędził się w pogoni za kasą lub widzi jedynie ekran telewizora i zimne piwo, żywot spędza dniem codziennym.
Wkomponowanie w logo nazwy portalu z którego wszyscy korzystamy i czujemy się częścią dopełnia całości.
Z dumą nosiłbym taką koszulkę ;)

Co do drugiej propozycji, Panie Arku z całym szacunkiem uważam jest to niepotrzebne powielanie symboli, drzewo genealogiczne z korzeniami samo kojarzy się od razu z rodziną wielopokoleniową, umieszczanie jej jeszcze pod drzewem jes zbędne.

Ale to tylko moja subiektywna opinia na ten temat. Jak wiadomo, gdzie dwóch Polaków tam trzy opinie. :

PS: piszę to jako rzymski katolik.

Awatar użytkownika
dpawlak

Re: Jeszcze w temacie: logo portalu

Post autor: dpawlak »

Co najmniej trzech papieży wypowiedziało się na temat teorii ewolucji jako niesprzecznej z nauką kościoła, tu nie ma pola na zarzuty o charakterze religijnym:
http://www.wykop.pl/ramka/2218876/papie ... e-z-wiara/
Darek
Syn Stanisława, wnuk Józefa, prawnuk Antoniego, praprawnuk Ignacego, 3xprawnuk Błażeja, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, potomków Stanisława? niestety metryki niedostępne :-(

Awatar użytkownika
bedziak

Post autor: bedziak »

Moim skromnym zdaniem logo ma zbyt dużo szczegółów co moim zdaniem ogranicza jego wykorzystanie. Poza koszulkami można byłoby je wykorzystać do zrobienia np. metalowych pinów do wpięcia w klapę marynarki.
szukajcie, a znajdziecie

Piotr r.

Post autor: Piotr r. »

Mamy logo, piny, smycze i torby, tak więc dziękujemy za pomysł ;) i zapraszamy na któreś z naszych spotkań :)
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Piotr r., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Greg

Post autor: Greg »

Zacytuję samego siebie "Pomyślałem, że i nam coś takiego może się kiedyś przydać lub pełnić funkcję dodatkowego loga"

Widać nie wszyscy zwrócili uwagę na słowa które podkreśliłem i zbyt emocjonalnie podeszli do tematu, jednak określenie o przesadzeniu oraz przerobienie zaproponowanego loga skutecznie
zniechęciło mnie do kontynuacji. Tam gdzie pojawia się religia lub polityka Polak z Polakiem nie potrafią rozmawiać.

Proszę nie kontynuować dalej tematu - Loga nie ma, nie było i nie będzie.
Pozdrawiam Grzegorz

Zablokowany

Wróć do „I inne”