Logo portalu

Moderator: avee

Zablokowany
Awatar użytkownika
Greg

Logo portalu

Post autor: Greg »

Taka sytuacja :
W grupie FB Genealodzy(PL) ktoś poprosił o wymyślenie krótkiego hasła związanego z genealogią - do umieszczenia nadruku na koszulce. Pomyślałem, że i nam coś takiego może się kiedyś przydać lub pełnić funkcję dodatkowego loga. Powstał więc poniższy piktogram. Genealogia, związane z nią drzewo i poszukiwanie kolejnych przodków, skojarzyły mi się z odwrotnością powiedzenia "człowiek zszedł z drzewa". W naszym przypadku my coraz dalsze pokolenia wprowadzamy na drzewo :)
Zanim wykona się logo w rozmiarze właściwym do wydruków w większym formacie, przydałoby się wymyślenie krótkiej kilkusłownej sentencji związanej z sytuacją pokazaną na piktogramie i kojarzącej się z genealogią.Im krótsza tym łatwiej będzie ją wkomponować w całość loga.

Może macie jakieś pomysły ?

[center]Obrazek[/center]
Pozdrawiam Grzegorz

rawli

Post autor: rawli »

Panie Grzegorzu
kawał dobrej roboty :) jeśli będą koszulki z takim nadrukiem jestem jak najbardziej zainteresowany

Moim zdaniem nie ma potrzeby dodawać dodatkowego opisu, przekaz jest wyraźny :).

Chyba żeby coś w stylu: homo genealogialis :)

300sl
Post autor: 300sl »

A ja się zastanawiam, czy nie właściwiej byłoby aby człowiek był pierwszy, a małpa wspinała się na drzewo. To ona symbolizuje najdalsze nam pokolenie.

Pozdrawiam.
300sl

mmoonniiaa

Post autor: mmoonniiaa »

A ja mam mieszane uczucia, co do porównania naszych dalszych pokoleń do małp...

Natomiast same drzewko super!

Pozdrawiam,
Monika
Wszystkie drogi prowadzą do Wilkołaza... ;)

300sl
Post autor: 300sl »

mmoonniiaa pisze:A ja mam mieszane uczucia, co do porównania naszych dalszych pokoleń do małp...
W sumie to faktycznie jakaś dwuznaczność może się nasunąć.

Pozdrawiam.
300sl

Awatar użytkownika
dpawlak

Post autor: dpawlak »

Hmm... Ja niemądry sądziłem, że dyskusja się nie rozwinie, bo zarówno logo jak i hasło wyborne. Tymczasem ...
To my genealodzy wracamy na drzewo (genealogiczne), a nie małpy, rysunek przedstawiający odwrotną kolejność byłby bardziej logiem ewolucji niż genealogii.
Moimi dalekimi przodkami były małpy, więc to nie porównanie, a stwierdzenie faktu, niezależnie od tego komu i jak się to dwuznacznie kojarzy. Przodków się nie wybiera, przodków się ma.
Darek
Syn Stanisława, wnuk Józefa, prawnuk Antoniego, praprawnuk Ignacego, 3xprawnuk Błażeja, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, potomków Stanisława? niestety metryki niedostępne :-(

voytashek

Post autor: voytashek »

dpawlak pisze:Przodków się nie wybiera, przodków się ma.
AMEN!
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez voytashek, łącznie zmieniany 1 raz.
"Na końcu każdej księgi najczęściej są indeksy, ale te indeksy często są po rosyjsku, dlatego powinieneś nauczyć się jak wygląda poszukiwane przez Ciebie nazwisko i dopiero możesz coś szukać."
- © 300sl

Awatar użytkownika
Greg

mmoonniiaa pisze:A ja mam mieszane uczucia, co do porównania naszych dalszych pokoleń do małp...

Natomiast same drzewko super!
W życiu co chwilę potykamy się o symbolikę, nawet wchodząc do WC ;)
W piktogramie ciąg postaci to bardziej wyobrażenie pokoleniowości w genealogii i przemijającego czasu, niż to co starasz się tam zobaczyć. Przecież nigdzie nie jest napisane, że ostatnia postać to małpa.
Drzewo to też powszechnie przyjęty symbol w genealogii - który akceptujesz - i nie słyszałem by ktoś miał mieszane uczucia, że wiesza przodków na jego gałęziach ;)
Pozdrawiam Grzegorz

zenluc

Post autor: zenluc »

A jak ktoś nie chce pochodzić od małpy i nie wierzy w ewolucję ...
Prinke w swoim Poradniku genealoga amatora, na którym starsi poszukiwacze, np. ja się wychowali, jednemu z rozdziałów daje tytuł "Czy dojdziemy do Adama?", a nie do jakiegoś australopiteka, czy coś tam.
A generalnie każdy z nas ma takie mnóstwo ludzkich przodków, których i tak jedynie nikły ułamek poznamy, że wplątywanie do tego jeszcze, skądinąd poczciwych zwierzaków, to już przesada.

Awatar użytkownika
Greg

Jednym słowem logo leci do kosza, albo inaczej - czy jeśli usunę sylwetkę pierwszą z lewej to będzie konsensus ?
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Greg, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam Grzegorz

Awatar użytkownika
dpawlak

Post autor: dpawlak »

zenluc pisze:A jak ktoś nie chce pochodzić od małpy i nie wierzy w ewolucję ...
A jak ktoś nie chce pochodzić od dziadka z Wehrmachtu, to nie pochodzi, czy tylko nie przyjmuje tego do wiadomości? Ewolucja, obawiam się, nie jest kwestią wiary/niewiary.
Mnie to logo odpowiada ale może ktoś wymyśli lepsze?
Darek
Syn Stanisława, wnuk Józefa, prawnuk Antoniego, praprawnuk Ignacego, 3xprawnuk Błażeja, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, potomków Stanisława? niestety metryki niedostępne :-(

Paweł Fila

Post autor: Paweł Fila »

logo jest super, i nie dorabiajmy teorii do indywidualnych światopoglądów, bo zawsze znajdzie się niezadowolony, szczególnie po obu brzegach Wisły... wyznawcom druidyzmu też może przeszkadzać wchodzenie na święte drzewo, a hinduistom to, że małpa jest na końcu kolejki

Awatar użytkownika
Arek

Post autor: Arek »

Jako że identyfikuję się z frakcją Adama i Ewy i z małpą w jednej kolejce nie chcę stać :

Obrazek

Arek
W98 też indeksuje ...

Awatar użytkownika
Greg

Temat został zamknięty. Cieszę się, że mamy nowego grafika na pokładzie. Miałem pomysł wykonania dwóch różnych wersji dla zadowolenia wszystkich, ale po przeróbce Arka, nie widzę sensu dalszego dialogu w temacie wyglądu loga.
Pozdrawiam Grzegorz

Zablokowany

Wróć do „I inne”