Garbów - stary cmentarz

Cmentarze Lubelszczyzny

Moderatorzy: avee, El

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Greg

Garbów - stary cmentarz

Post autor: Greg »

Amatorski filmik pokazujący stary cmentarz w Garbowie i jako dodatek - kościelisko. Zastanawiałem się dlaczego ściana frontowa po starym kościele jeszcze nie runęła. Teraz już wiem.
- Stary cmentarz w Garbowie
- Ruiny starego kościoła w Garbowie
Pozdrawiam Grzegorz

Piotr r.

Post autor: Piotr r. »

Miałem to szczęście być na tym cmentarzu bardzo wczesną wiosną, gdy wycięli chaszcze i było widać porozwalane krzyże. Wielka szkoda, że takie miejsce odchodzi w zapomnienie. Leży tam przecież "kawał historii". Że ziemne groby zanikły - normalne. Ale że przecież to ziemia poświęcona... Przecież o to wzgórze można by jakoś zadbać... Dba się o groby Żołnierzy innych krajów a groby naszych przodków niszczeją.

Dorota42

Post autor: Dorota42 »

Polecam książeczkę wydaną w 2009 r.przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Garbowskiej pt"Garbowska nekropolia - ocalić od zapomnienia" - bardzo ciekawe opracowanie, dużo zdjęć i ciekawostek. Życiorysy znanych rodów z Garbowa, opis Starego Cmentarza z Kroniki Parafialnej z 1923 r itd.
Dorota42

Awatar użytkownika
Greg

Post autor: Greg »

Podejrzewam że opracowanie jest do dostania tylko w Towarzystwie Przyjaciół Ziemi Garbowskiej - tylko nie mogę znaleźć do nich kontaktu - ktokolwiek widział ktokolwiek wie ;)
Pozdrawiam Grzegorz

zenluc

Post autor: zenluc »

Na stronach gminy Garbów jest takie info:
"2010.03.18. Promocja publikacji "Garbowska Nekropolia - ocalić od zapomnienia "
Ukazała się nowa książka, promująca naszą małą Ojczyznę, pt. „Garbowska nekropolia – ocalić od zapomnienia”, wydana pod patronatem Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Garbowskiej, przy wsparciu finansowym Urzędu Gminy Garbów.
Książki dostępne są w Gminnej Bibliotece Publicznej w Garbowie, w godzinach pracy biblioteki (8-16), informacje pod nr telefonu 81 50-18-069."
I dalej nieco szerszy opis. Wygląda na ciekawą pozycję. Sam bym się zaopatrzył, mimo że nie moje tereny. Może ktoś przetrze szlaki.

Piotr r.

Post autor: Piotr r. »

W dniu wczorajszym otrzymałem zdjęcia ze starego cmentarza w Garbowie. Autor Sylwester Sykut.

Powstała więc nowa galeria http://galeria.vipserv.org/thumbnails.php?album=10

megabyzos

Post autor: megabyzos »

Piotr r. pisze:W dniu wczorajszym otrzymałem zdjęcia ze starego cmentarza w Garbowie. Autor Sylwester Sykut.

Powstała więc nowa galeria http://galeria.vipserv.org/thumbnails.php?album=10
Minęło kilka lat, więc zapytam nieśmiało gdzie te wszystkie zdjęcia wylądowały?
Wszystkim forumowiczom dobrej woli dziękuję za pomoc.

Udzin

Post autor: Udzin »

Pozdrawiam Eugeniusz, ojciec Zygmunt, dziadek Aleksander, pradziadek Andrzej, 2xpradziadek Wawrzyniec, 3xpradziadek Jakób, 4xpradziadek Wincenty, 5xpradziadek Jan, 6xpradziadek Mateusz, 7xpradziadek Jan

ODPOWIEDZ

Wróć do „Idąc cmentarną aleją...”