Pamięć o przodkach na początku listopada

Cmentarze Lubelszczyzny

Moderatorzy: avee, El

ODPOWIEDZ
MarcinR

Pamięć o przodkach na początku listopada

Post autor: MarcinR »

Początek listopada, wizyty na cmentarzu. Postanowiłem podzielić się na forum jakie cmentarze ja odwiedzam co roku, aby zapalić świeczkę..
Pochodzę z Tomaszowa Lubelskiego i siłą rzeczy tam jadę w okolicy 1/2 listopada. Cmentarze "stary" i "nowy" w Tomaszowie, cmentarze parafialne w Dzierążni, Tarnawatce, Krasnobrodzie. Mały cmentarz greckokatolicki, potem prawosławny, a teraz rzymskokatolicki w Pańkowie. Tam zawsze jestem aby zapalić świeczkę na grobie Mamy, Dziadków/pra/prapra..., krewnych bliskich i dalekich, kumpli, nauczycieli, żołnierzy Września 1939
W Lublinie cmentarz na Unickiej-groby Teściów i rodziny mojej Żony.Na Lipowej raptem trzy groby krewnych, powstańcy styczniowi i tablica poświęcona człowiekowi, lekarzowi medycyny z XIX wieku, przy którego ulicy kiedyś mieszkałem na stancji.
Lubię chodzić po cmentarzach, podziwiam piękne pomniki na Lipowej, odczytuję rosyjskie bukwy w Pańkowie i wszędzie te same proste słowa WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ.....
Dlaczego to piszę na stronie genealogów? Jak byłem mały Dziadek Czesław Rybicki zabierał mnie, żebym mu pomógł posprzątać stare ziemne groby bliskich z krzyżami drewnianymi ponad stuletnimi i zacząłem go podpytywać-kto to jest, skąd to nazwisko? Aż wreszcie pod koniec lat 90tych postanowiłem zapisać tych przodków i zacząć swoją przygodę z genealogią.
Pozdrawiam Marcin

Adrian Leśniak

Post autor: Adrian Leśniak »

Rozmineliśmy się :) ja wczoraj odwiedziłem cmentarz w Krasnobrodzie. Także i w Suchowoli, katolicki, jaki i dzięki uprzejmości pewnej starszej pani z tej miejscowości, pierwszy raz dane mi było zobaczyć cmentarz prawosławny (dawniej grekokatolicki).
Pozdrawiam Adrian :)

Syn Waldemara, wnuk Henryka, prawnuk Andrzeja, 2xprawnuk Pawła, 3xprawnuk Andrzeja, 4xprawnuk Sebastiana, 5xprawnuk Szczepana, 6xprawnuk Andrzeja

ODPOWIEDZ

Wróć do „Idąc cmentarną aleją...”