BillionGraves.com

Cmentarze Lubelszczyzny

Moderatorzy: avee, El

ODPOWIEDZ
Piotr_J

BillionGraves.com

Post autor: Piotr_J »

Witajcie,

czy ktoś z Was korzysta z BillionGraves.com ?
Jak widzę rejon Lublina jest martwy, za to np. Poznań jest w znacznej mierze opracowany.

Strona pozwala na wyszukiwanie nagrobków z ich dokładną lokalizacją. Druga, świetna sprawa, to aplikacja na smartfony z GPS pozwalająca na zrobienie zdjęć i przesłanie ich na serwer. Później można samemu zrobić indeksowanie lub zostawić indeksowanie innym wolontariuszom.

Tu przykład cmentarza na Sołaczu w Poznaniu:
http://billiongraves.com/pages/cemeteri ... ion=browse

Jak widać zostały wykonane wszystkie zdjęcia, ale ok 3700 zdjęć wymaga wciąż dodania indeksów. To jest pole do popisu dla wolontariuszy, którzy np. nie potrafią czytać cyrylicy w ramach FSI.

Marzy mi się zebranie zdjęć poprzez aplikację BillionGraves dla okolic Lublina. Zwłaszcza cmentarz na Lipowej, Kijany, Kazimierz Dolny. Niestety mam do Was daleko, więc zajmuję się swoimi cmentarzami w okolicy.
Tak wygląda cmentarz przy Lipowej:
http://billiongraves.com/pages/cemeteri ... ion=browse

Piotr r.

Post autor: Piotr r. »

Piotr_J pisze:Witajcie,

czy ktoś z Was korzysta z BillionGraves.com ?
Jak widzę rejon Lublina jest martwy, za to np. Poznań jest w znacznej mierze opracowany.
W samym pytaniu kryje się odpowiedź?
Więcej? Przemilczę.

Piotr_J

Nie rozumiem. Korzystanie z billiongraves to także szukanie korzeni po świecie. Nie wszystko da się znaleźć w księgach parafialnych. Na cmentarzu na Lipowej leżą moi pradziadkowie i inni bliscy. Bardzo dużo czerpię w Waszych regestrów, ale wciąż mam niedosyt, bo wiem, że źródła istnieją, tylko jeszcze nie są skatalogowane.

Mam propozycję: gdyby Wasza społeczność zechciała na wiosnę przejść się po Lipowej i wykonać zdjęcia telefonami z ww. aplikacją, to do jesieni powinienem się uwinąć z indeksacją.

Piotr r.

Piotr_J pisze:Na cmentarzu na Lipowej leżą moi pradziadkowie i inni bliscy. Bardzo dużo czerpię w Waszych regestrów, ale wciąż mam niedosyt, bo wiem, że źródła istnieją, tylko jeszcze nie są skatalogowane.
Mówisz?
To pewnie znasz więc niepotrzebnie linkuję -> http://pomoce.lubgens.eu/viewpage.php?p ... .%20Lipowa
Piotr_J pisze:Mam propozycję: gdyby Wasza społeczność zechciała na wiosnę przejść się po Lipowej i wykonać zdjęcia telefonami z ww. aplikacją, to do jesieni powinienem się uwinąć z indeksacją.
Grześkowi potrzebna pomoc w indeksacji nagrobków na Lipowej. I to w języku ojczystym. Jeśli więc dalej deklarujesz pomoc "naszej społeczności" skoro, jak piszesz, bardzo dużo czerpiesz z jej pracy...

Piotr_J

Ok, w takim razie daj namiary na Grzegorza lub naprowadź mnie na zdjęcia.

Skoro są zdjęcia, to będę indeksował Lipową dla Lubgens.
Może wygląda to na szturm słonia na skład porcelany, ale na razie słabo się u Was poruszam. Oprócz głównej wyszukiwarki indeksów ksiąg, z której czerpię garściami i za którą jestem niezmiernie wdzięczny, nie wpadłem jeszcze na indeksy cmentarzy.

Piotr r.

Awatar użytkownika
Greg

Post autor: Greg »

Najpierw muszą się znaleźć chętni do fotografowania, zgodnie z linkiem który podał powyżej Piotr. Potem można myśleć o indeksacji.
Pozdrawiam Grzegorz

Piotr_J

W takim razie na zachętę do korzystania z aplikacji dodam, że wystarczy dodać zdjęcia. Indeksujących jest cała masa. W tej chwili jest jeszcze ok. 30 tys. zdjęć z Polski do zaindeksowania. Przez zimę powinny zniknąć, więc na wiosnę można zrobić nową bazę zdjęć.

Strona ma też podłączenie do FamilySearch i pozwala linkować dane i zdjęcia do drzewek jako źródła.

Awatar użytkownika
Greg

Post autor: Greg »

Wybacz, ale nie interesuje mnie podejście do tematu z poziomu BillionGraves.
Pozdrawiam Grzegorz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Idąc cmentarną aleją...”