UWAGA !!!!
W związku z zamknięciem przez NAC w dniu 31 maja 2021 szukajwarchiwach.pl linki prowadzące do aktów w starym serwisie przestaną działać.
Prosimy stosować do indeksów te z szukajwarchiwach.gov.pl. Najlepiej by były to linki do do całej jednostki z "rocznika".
6.05.2021 przesłaliśmy do NAC linki do przeprowadzenia konwersji na wersję szukajwarchiwach.gov.pl, więc definitywnie nie wprowadzamy już do bazy linków z szukajwarchiwach.pl

Janów Podlaski

Dział regionalny

Moderatorzy: avee, El

ODPOWIEDZ
krzysiek78

Janów Podlaski

Post autor: krzysiek78 »

Szukam aktu urodzenia Marianny Jachimianki około 1797?plus minus 2 lata.
z parafii Janów Podlaski.
Proszę o wskazanie gdzie go mogę znaleść.
Lub nakierować mnie na skan

Czaykowski Ignacy Antoni Jachimianka Marianna 12 1815
Krzysztof Szymański

Awatar użytkownika
Krzysztof_Wasyluk

Post autor: Krzysztof_Wasyluk »

Być może w parafii i tylko tam. Wcześniejsze (do ok. 1765) są w AA w W-wie, późniejsze oczywiście w AP, a okres Galicji Zachodniej (czyli zaboru austriackiego) niestety zniknął.
Pozdrawiam
Krzysztof Wasyluk

Awatar użytkownika
dpawlak

Post autor: dpawlak »

Tak z ciekawości, wiadomo jaką drogą dotarły metryki z Janowa do AA w W-wie? To metryki, czy tylko mikrofilmy?
Darek
Syn Stanisława, wnuk Józefa, prawnuk Antoniego, praprawnuk Ignacego, 3xprawnuk Błażeja, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, potomków Stanisława? niestety metryki niedostępne :-(

Awatar użytkownika
Krzysztof_Wasyluk

Post autor: Krzysztof_Wasyluk »

Tego nie wiem na pewno, ale sądzę, że to księgi. Skany są w metrykach na genealogach. Na niektórych kartach jest stempel okrągły z napisem na obwodzie: ARCHIWUM*AKT*DAWNYCH oraz w środku ARCHID. WARSZ.
Pozdrawiam
Krzysztof Wasyluk

ODPOWIEDZ

Wróć do „Polesie Lubelskie”