AP Zamość - nowe skany

Wszystko co dotyczy genealogii.

Moderatorzy: avee, El, MarcinR

Krzysiek
AP Zamość - nowe skany

Post autor: Krzysiek »

Osobny temat, gdyż skany pojawiły się na stronie http://zamojskahistoria.pl/skany/spis_zespolow_list.php
Na początek parafie: Biłgoraj, Dub, Dzierążnia, Frampol, Goraj, Sitaniec, Skierbieszów, Tarnogród, Tomaszów Lubelski i Wielącza.
Strona wygląda bliźniaczo do strony lubelskiego AP.
Pozdrawiam Krzysiek

alus

Re: AP Zamość - nowe skany

Post autor: alus »

No to coś skopali, lub nie zostały jeszcze zaciągnięte, bo na szukajwarchiwach tych skanów nie ma.
Załączniki
skany.png

Awatar użytkownika
Greg

Post autor: Greg »

alus pisze:
07 gru 2020, 11:59
No to coś skopali, lub nie zostały jeszcze zaciągnięte, bo na szukajwarchiwach tych skanów nie ma.
I szybko nie będzie. To inicjatywa AP-ów by nie czekać na publikację przez NAC
Pozdrawiam Grzegorz

alus

Widzę, że możliwe jest pobranie bezpośrednio z ich stony.

Komu można zgłosić braki? Brakuje kilkunastu stron w skanach z rocznika 1915 (Biłgoraj)

Krzysiek

alus pisze:
07 gru 2020, 12:23
Brakuje kilkunastu stron w skanach z rocznika 1915 (Biłgoraj)
Gdzie brakuje? Wszystko u mnie jest ok. Poza tym, że ksiądz w zgonach (może i nie tylko tam) "zgubił" kilka aktów, vide po akcie 60 jest akt 62.
Pozdrawiam Krzysiek

Andrzej

Post autor: Andrzej »

Uwaga na przestawienie stronic. Ale są.

ArturBu

Post autor: ArturBu »

Super.
Artur Buliński

alus

Niestety jest trochę braków. Niezeskanowane strony, w różnych przedziałach - nie spisywałem tego ale znalazłem co najmniej 5-6 takich przypadków w 3 rocznikach.

MarcinR

Post autor: MarcinR »

Nie wchodziłem w szczegóły każdego dodanego zespołu. Jeśli są braki, to oczywiście należy je krytycznie przyjąć. Natomiast będąc osobą zaangażowaną w indeksację uważam, że spisując metryki a mając do dyspozycji regestr wpisze się w uwagach brak skanu lub szczegółów, bo skanu nie będzie można dołączać.
Mnie w tym momencie interesuje coś innego w działaniach AP Zamość (AP Lublin). Dołączają roczniki ostatnio poddane digitalizacji, a co w takim razie ze skanami wcześniejszych roczników. Nie ukrywam, że pochodząc z Tomaszowa Lubelskiego posługuję się tym przykładem. Nie ma skanów z lat 1894-1910. Kiedy one pojawią się na omawianej stronie?
Tak czy inaczej działania zarówno AP Lublin, jak i AP Zamość należy uznać za pozytywne, po długim okresie zastoju w nowościach z archiwów państwowych z naszego rejonu.
Pozdrawiam Marcin

Krzysiek

alus pisze:
08 gru 2020, 09:36
Niestety jest trochę braków. Niezeskanowane strony, w różnych przedziałach - nie spisywałem tego ale znalazłem co najmniej 5-6 takich przypadków w 3 rocznikach.
Przejrzałem wszystkie roczniki z Biłgoraja i niczego nie brakuje. Czego konkretnie brak wg Ciebie?
Gdyby ktoś chciał zindeksować, to zrobiłem upload. Mogę zrobić też dla innych parafii, gdyby znalazła się chętna osoba.
Biłgoraj UMZ 1915-1918
Pozdrawiam Krzysiek

alus

Ja to zindeksuję w chwili wolnej. Wpiszę jakich rzeczy nie ma - bo wybranych stron, które mnie interesowały nie udało się znaleźć przez weba. Spiszę czego nie ma.

chuck_1

Post autor: chuck_1 »

W Parafii Komarów dodali jeden rocznik tj. 1887, który jest już umieszczony na SzwA, szczerze liczyłem, że dodadzą coś po 1912 roku. Ważne, że coś się ruszyło w temacie publikowania skanów.

Krzysiek

"Dostęp do kopii cyfrowych będzie możliwy do czasu ich zamieszczenia w serwisie www.szukajwarchiwach.gov.pl, o czym będziemy Państwa informować."
Nie wiem czy jest sens linkować spisane akty, może lepiej wrzucić je na jakiś serwer, np. genealodzy.pl, gdzie Włodzimierz Sroczyński oferował pomoc w takich kwestiach.
Pozdrawiam Krzysiek

jamto

Post autor: jamto »

Znam serwer bliżej -> https://fotolubgens.lubgens.eu/
Tylko nie wiem co z prawami do publikacji.
Genealogia to moja pasja.

Udzin

Post autor: Udzin »

Dać tylko link do rocznika (łatwo kopiować) a kiedyś poprawka a ramach korekt.
Pozdrawiam Eugeniusz, ojciec Zygmunt, dziadek Aleksander, pradziadek Andrzej, 2xpradziadek Wawrzyniec, 3xpradziadek Jakób, 4xpradziadek Wincenty, 5xpradziadek Jan, 6xpradziadek Mateusz, 7xpradziadek Jan

ODPOWIEDZ

Wróć do „Genealogia ogólnie”