Spis ksiąg ziemskich wykonany podczas skontrum

Wszystko co dotyczy genealogii.

Moderatorzy: avee, El, MarcinR

ODPOWIEDZ
aradecki

Spis ksiąg ziemskich wykonany podczas skontrum

Post autor: aradecki »

Witam,

na stronach archiwów przy zespole w pomocach naukowych jest czasami pozycja: Inwentarz książkowy, a w uwagach np: "Spis ksiąg ziemskich krasnostawskich wykonany podczas skontrum".

Czy ktoś z Państwa korzystał kiedykolwiek z takiej publikacji lub wie co ona zawiera ?
Nie wiem czy jest to tylko techniczny spis istotny dla archiwum czy coś na kształt sumariusza z informacjami typu:
1769 - dożywocie Kowalskich, 1678 - Kowalski contra Janicki.

Z góry dziękuję za wyjaśnienie.
Pozdrawiam
Arkadiusz Radecki

ppl55

Re: Spis ksiąg ziemskich wykonany podczas skontrum

Post autor: ppl55 »

Witam
Nie korzystałem z tej pozycji.
Ale jeżeli szukasz indeksów do ksiąg ziemskich krasnostawskich to znajdują się one w:

Zbiór indeksów do ksiąg ziemskich, grodzkich i podkomorskich z zasobu Archiwym Akt Dawnych w Lublinie" - sygnatura 35/2564/0

Z krasnostawskich jest:
-Indeks do księgi grodzkiej krasnostawskiej z serii relacji
-Indeksy do ksiąg ziemskich krasnostawskich (indeksy do ksiąg zapisów i relacji)
-Indeksy do ksiąg grodzkich krasnostawskich (indeksy do ksiąg zapisów i relacji).

Niestety nie napiszę ci dokładnych sygnatur i ile ksiąg znajduje się w danym indeksie.
Interesowały mnie tylko księgi lubelskie i urzędowskie.
Na pewno w AP jest dostępny zeszyt dokładnym opisem i sygnaturą do danych ksiąg z danego okresu.

W indeksach jest opis (w zależności z jakiego okresu - po łacinie lub polsku): rok, nr księgi, nazwiska których dotyczy zapis, miejscowość w zależności od dokumentu.
Pozdrawiam Piotr

aradecki

Re: Spis ksiąg ziemskich wykonany podczas skontrum

Post autor: aradecki »

Dzięki. Zespół 2564 ma być zdigitalizowany w tym roku, czekam na to z niecierpliwością - może wrzucą go na SZWA.
Pozdrawiam
Arkadiusz Radecki

ODPOWIEDZ

Wróć do „Genealogia ogólnie”