Jaki program do tworzenia drzewa genealogicznego

Wszystko co dotyczy genealogii.

Moderatorzy: avee, El, MarcinR

ODPOWIEDZ
Halski

Jaki program do tworzenia drzewa genealogicznego

Post autor: Halski »

Witam.
Poszukuję dobrego darmowego programu do tworzenia mojego drzewa genealogicznego. Dotychczas robiłem to na stronie myheritage, ale powoli kończy mi się limit 250 osób a nie chcę płacic za jego powiększenie.

Co polecacie?
Parafie: Gołąb, Żyrzyn, Żabianka

solec1

Post autor: solec1 »

Ten watek jest w innym miejscu.
Ja polecam Ahnenblatt: dobry stosunek jakosci do ceny, bo program jest... darmowy.
Wady (moim zdaniem): nie mozna wyswietlac/drukowac w drzewie miejsca slubu; program nie bardzo tez sobie chyba radzi z sytuacjami nietypowymi.
Niemniej jednak mam w Ahnenblacie baze około 600 osob i zasadniczo jestem zadowolony.
Pozdrawiam Mariusz

TheTatajanka

Post autor: TheTatajanka »

Polecam stronę ancestry.com. Bezpłatna możliwość tworzenia dowolnie dużego drzewa. Możliwość eksportu do pliku .gedcom. Fajny interfejs. Można spróbować.

eve174

Post autor: eve174 »

Ja używam GreatFamily 1.1 , jest darmowy, moim zdaniem przejrzysty oraz łatwy w obsłudze.

Pozdrawiam,
Ewa

Awatar użytkownika
ag.
Post autor: ag. »

Hmm... "Dobrego"? Dla jednego dobra szczupła pani, dla drugiego pulchna - zależy, czego kto oczekuje ;)

Halski, jeśli masz gotowy GEDCOM, MH w wersji darmowej łyka do 2500 ludzi, by SmartMatche ewentualnie dopasować po pewnym czasie. Kuzyn wrzucił wiosną swoje drzewo i ma teraz 2488, choć część gałęzi mu ucięło z giganta publikowanego wcześniej na http://naszagenealogia.pl/
Może przyda Ci się ichni Family Tree Builder?

do poczytania viewtopic.php?t=1318
http://genealodzy.pl/index.php?name=PNp ... ic&t=23642
http://szukajprzodka.pl/program.php
itp. itd.

Pozdrawiam.

Leszek Wiatrowski

Post autor: Leszek Wiatrowski »

Ja polecam do wprowadzania przeróżnych informacji i mediów komercyjny Drzewo Genealogiczne II, a do generowania i wydruku drzewka wspomniany w pełni darmowy Ahnenblatt.
Łukowa, Biłgoraj, Szczebrzeszyn, Goraj, Frampol, Chrzanów, Włodawa, Sosnowica...

Awatar użytkownika
Miazek

Post autor: Miazek »

Polecam wstawienie drzewa na genealogiapolska.pl
Mam tam duże drzewo i jestem zadowolony.

beatadaniluk

Post autor: beatadaniluk »

No dobrze, to wszystko programy na Widows. A może coś godnego polecenia pod Linuxa?

Awatar użytkownika
dpawlak

Post autor: dpawlak »

Nie używam linuxa ale z tego co pamiętam, to pod ten system jest całe mnóstwo programów ;-)
1. GRAMPS
2. GRAMPS
3. GRAMPS
4. GRAMPS
5. GRAMPS

Doprawdy trudny wybór i nie wiem, który godny polecenia.
Darek
Syn Stanisława, wnuk Józefa, prawnuk Antoniego, praprawnuk Ignacego, 3xprawnuk Błażeja, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, potomków Stanisława? niestety metryki niedostępne :-(

beatadaniluk

hehe ;) do tego właśnie doszłam, czy ma się znowu przesiąść na Windowsa z powodu programu genealogicznego? Chyba trzeba będzie przekonać się do Grampsa :mrgreen:

Piotr r.

Post autor: Piotr r. »

Możesz do budowy drzewa używać aplikacji Internetowej z każdego systemu operacyjnego z dostępu do Internetu.

beatadaniluk

Chyba nie chcę korzystać już online, mam rozgrzebane chyba trzy drzewa na myheritage (zapomniałam hasła i konta na jakie je tworzyłam , więc nawet nie mogę ich skasować ;( niech zostanie GRAMPS, bo z Linusiem już się zaprzyjaźniłam i nie zamienię go na Windows.

Awatar użytkownika
Leokadia1981

Post autor: Leokadia1981 »

@ beatadaniluk

A próbowała Pani odzyskać hasło? Trzeba podać adres e-mail, za pomocą którego się rejestrowało. Reszta przyjdzie na maila w linku. Mnie często się to zdarza. Zapisuję sobie hasła na kartce, a potem w przedziwny sposób ta kartka ginie, więc jedynym ratunkiem jest odzyskanie go... :-)

Pzdr.

Awatar użytkownika
ag.
Post autor: ag. »

beatadaniluk pisze:zapomniałam hasła i konta na jakie je tworzyłam
Jeśli nie pamięta Pani swojego adresu e-mail i hasła, aby zalogować się na swoją witrynę rodzinną na MyHeritage.pl, prosimy wysłać link do witryny wraz z nazwiskami i datami urodzenia trzech żyjących osób z drzewa na support@myheritage.com
Witryna rodzinna była przeniesiona tu na MH z MoiKrewni i nie ma ograniczenia ilości profili. Jeśli założy Pan na swoim koncie nową witrynę, to będzie miała w planie podstawowym ograniczenie do 250 profili.
Proszę nie kasować starej witryny, gdyż została przeniesiona tu z MoiKrewni i ma o wiele większe możliwości od tej utworzonej ostatnio. Proszę sprawdzić to na Start > Konto strony w obu witrynach. Po prostu wystarczy zaktualizować dane profili w drzewie i kontynuować edycję.
Fora i supporty naprawdę nie gryzą :)
Pozdrawiam, Agnieszka

Awatar użytkownika
yogamaya

Post autor: yogamaya »

beatadaniluk pisze:hehe ;) do tego właśnie doszłam, czy ma się znowu przesiąść na Windowsa z powodu programu genealogicznego? Chyba trzeba będzie przekonać się do Grampsa :mrgreen:
Gramps jest na Windows i na Linux. Polecam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Genealogia ogólnie”